פרוייקטים
נווט למעלה
כניסה
 

פאוייקטים.jpgהמועצה המקומית כפר כמא שמחה להיות שותפה לפרוייקטים משמעותיים ומעשירים המשותפים עם מוסדות הלימוד ביישוב.

 

יום בריאות בקהילה (11.11)

המועצה המקומית בשיתוף המרפאה ומערכת החינוך מקיימת הפנינג שנועד לקדם מודעות לסביבה נקייה וגוף בריא. כלל התושבים מוזמנים ליום המיוחד שכולל פעילויות לגילאים הצעירים, דכני אוכל ובדיקות שונות המוצעות בחסות המרפאה ביישוב.

 

יום השפה הצ'רקסית (14.3)

יום השפה.jpgיום שיא שמצוין בכל מוסדות החינוך ביישוב במטרה לשמר את השפה המיוחד של העם הצ'רקסי. כמנהגם של אירועים חשובים, מוסדות הלימוד הכוללים את הגנים בתי הספר היסודי והעל יסודיים, לוקחים חלק פעיל ביום זה באמצעות פעילויות הקשורות לנושא. המטרה המרכזית של יום זה היא לעורר את חשיבות הכרת השפה הצ'רקסית. בין הפעילויות השונות: משחקי "חפש את המטמון", חידון שפה אינטרקאטיבי, קריוקי ושירה, פעילות פנטומימה  וסיפורי עמים.

היום נחתם בטקס מרכזי שמתקיים באולם הספורט כשאר במהלכו ראש המועצה נושא דברים, מוצגים עבודות תלמידי היסודי והחטיבה ונחתם בהופעה קצרה של תלמידי החטיבה שנגע בשפה הצ'רקסית.

 

יום המעשים הטובים (28.3)

795352580709717539536.jpg
יום בינלאומי שמצויין בעולם ובכפר כמא בפרט. מדובר באירוע גלובלי בו מתאגדים כ-70 מדינות למען הזולת והסביבה. האירוע השנתי נותן אפשרות לכול אחד לתרום את חלקו בדרכו שלו לעשייה חברתית וקהילתית. ליום המיוחד נרתמים בני נוער ביישוב, תלמידי מוסדות החינוך בישוב, עובדי המועצה ומתנדבים על מנת לקחת חלק ביום זה באמצעות פעילויות רבות ומגוונות כגון שיפוץ גינות, שתילת פרחים, צביעת קירות, מתנות לקשישים ולקשישות ועוד. אשכול הגנים יחד עם הגננות מכינים יצירות ומתנות בשיתוף עם תלמידי בתי הספר היסודי, שותלוים פרחים וצמחים באזור הגנים. כמו כן, התלמידים יצרים כרטיסי ברכה לעובדי הציבור, מביקרים במרפאה ותלו לוח תצוגה בקיר של ומקשטים את מבנה הקשתות בכניסה למרכז העשרה ובמתי הספר.

 

יום הדגל הצ'רקסי (23.4)

יום--הדגל-הצ'רקסי3-Recovered.jpg

המועצה מציינת את יום הדגל הצ'רקסי שמצוין בכל העולם באירוע הפנינג שבו לוקחים חלק מאות מתושבי הכפר. בנוסף למתנפחים, באירוע ישנם מגוון פעילויות הקשורות ליום הדגל הצ'רקסי כמו: פעילויות יצירה, ספורט וחידון.

 

שובוע הספורט לחיים (7-11.4)

שבוע המוקדש להעלאת המודעות לבריאות וספורט

 

יום הזיכרון הצ'רקסי (21.5)

יום שבו מוסדות הלימוד ביישוב הכוללים את אשכול הגנים, היסודי והחט"ב מציינים את הזוועות אותם עברו הצ'רקסים בעבר. היום גדוש בפעילויות יצירה ותקשוב שונות, הרצאות, והשתתפות בתהלוכות שלסופם נערך טקס מרשים ומסכם באולם הספורט. בטקס נוכחים ראש המועצה, האימאם ועוד אוחרים חשובים.

 11329951_1598770157041781_3676225389784662492_n.jpg

 

 

בנוסף לזאת ישנם גם פרוייקטים שנוגעים לשיתוף פעולה בין בתי בפר כמו לדוגמה: שיתוף הפעולה של תלמידי ג' בבית הספר "תינאל" יחד עם תלמידי ג' של בית הספר "נארת" שבריחאניה. התלמידים לומדים על מורשת ועל ההיסטוריה של שני היישובים בלמידה משמעותית המשלבת חקירה באמצעות מחשבים ופעילויות חוץ וחברה שונות.

 

 באנר-למידה-משותפת-עם-ריחניה.jpg

 

הפרוייקטים נוגעים לכלל מוסדות הלימוד הפורמלים של היישוב הכוללים את בית הספר היסודי (תינאל), בית הספר חט"ב (אדיגה) ואשכול הגנים (נאלבי) ונועדו ללמידה משמעותית.