יסודי כפר כמא - dvar
נווט למעלה
כניסה
כתובת: כפר כמא
טלפון : 04-6766726
פקס : 04-6769128
שעות קבלה:
​​​1393910_602746253119729_1114289288_n.png

​​
        והנה מתחילים שנה חדשה בתינאל !​
 
 

תלמידים והורים יקרים שלום רב!


היום ה'אוצרות' של תינאל התחילו בהתרגשות רבה את היום הראשון של שנת הלימודים החדשה : 270 תלמידים , 38 מורים וצוות  ו- 218 משפחות התלמידים.

ראשית ברצוני לברך בדרך צלחה את 52 תלמידי כתה א' החדשים שהתחילו בהתרגשות את דרכם בבית ספרנו ולברך את כל התלמידים, המורים וההורים בשנה של בשורות טובות, שנה של הצלחה, שנה של הגשמה ,סיפוק אישי ומיצוי היכולות ובעיקר שנה של בריאות ואושר.

אני וצוות ביה"ס האחראי והמסור נעמול רבות במשך כל השנה למען 'האוצרות'  היקרים שלנו בתינאל - התלמידים שלנו - ונוביל את הערכים המרכזיים של בית ספרנו:  כבוד, נתינה לאחר, אחדות, מצויינות, חדשנות, יצירתיות ויזמות, וכל זאת תוך שמירה וחיזוק הייחודיות שלנו כצ'רקסיים מוסלמיים בחברה הישראלית.

בתינאל ההתמקדות בפרט והאמונה שכל אחד הוא חשוב ומיוחד היא תפיסת העולם המובילה למימוש הפוטנציאל של כל תלמיד ותלמידה. בית הספר מאמין ופועל לקידום ופיתוח יכולות, כישרונות, כישורים וחוזקות של כל ילד/ה  ולהקנות כלים ומיומנויות בתהליכי למידה משמעותית, חווייתית וערכית המאפשרת מרחב אפשרויות לפיתוח הפוטנציאל האישי למצוינות. מתן מענה דפרנציאלי לכל ילד וילדה  תוך עבודה מבוססת נתונים ומיפויים ובניית תכניות התערבות אישיות למיצוי וקידום כל תלמיד ותלמידה. שיעורי מצויינות לצד שיעורי תגבור, שיעורים פרטניים ושעות פרא רפואיות יעמדו לרשות התלמידים על פי צורכיהם. 

שיחות אישיות יתקיימו בשבועיים הראשונים של הלימודים. מחנכת כתה תקיים שיחה עם כל תלמיד ותלמידה לקביעת היעדים הלימודיים החברתיים וההתנהגותיים. כמו כן, כל ילד/ה יאתר בעצמו חוזקות אותם אנחנו נמשיך לפתח דרך המשך התכנית שתפעל גם השנה " כל אחד כוכב" .

בזכות המועצה והעומד בראשה מבנה בית ספר תינאל הוא מבנה חדש, מתוקשב ומוגן מפני רעידות אדמה ומצבי חירום. לאחרונה אף הותקנה מעלית בבית הספר שנועדה להנגשה לבעלי מוגבלויות. כעת פנינו קדימה לבניית מרחבי למידה חדשניים ביניהם חדר אומנויות, טיפוח הפרוזדורים כמרחבי למידה פתוחים ובלתי שגרתיים ופיתוח חצר לימודית המותאמת לרווחת תלמידנו. ברצוני להוקיר ולהעריך את התורמים היקרים ל''מוסלא'' בבית הספר וכן לבשר על תרומה מכובדת לבניית ספריה בית ספרית לתלמידנו.  


היעדים המרכזיים הבאים של שנת הלימוד תשע"ט:

1.                   קידום הישגים לימודיים ושאיפה למצוינות תוך למידה ודגש על דרכי הלמידה המשמעותית ותוך פיתוח מיומנויות הלומד במאה 21.

2.                   טיפוח מיומנויות רגשיות וחברתיות תוך דגש על קיום שיחות אישיות תלמידים ומורים וקיום שיח רגשי על בסיס קבוע בכיתות וכן פיתוח תכניות של מעורבות חברתית בקהילה.

3.                   טיפוח תרבות של מצוינות לימודית, חברתית וערכית במסגרתו יהיה עידוד בקרב התלמידים והמורים לפתח ולהוביל יוזמות כיתתיות בתחום הלימודי, החברתי והערכי במסגרת תכנית "הכתה היוזמת" כמו כן עידוד וביטוי כישורים וייחודיות של כל תלמיד מול קהל במסגרת תכנית" כל אחד כוכב".

4.                   חינוך לערכים דמוקרטיים צ'רקסים מוסלמים בתוך החברה הישראלית במסגרתו בית הספר יקדם ויטמיע ערכים והתנהגויות מהמורשת הצ'רקסית והמוסלמית ביניהם הכבוד, הניקיון, סבלנות וסובלנות, בית הספר יחזק את הזיקה לתרבות ולמורשת הצ'רקסית בציון ימים ואירועים ייחודיים. .

5.                   ביסוס המודעות לאחריות ולתרומה לקיימות ולאורח חיים בריא ובטוח  במסגרתו בית הספר יפעל להעלאת רמת המודעות של התלמידים בנושאים הקשורים לסביבה: חיסכון בחשמל ומיחזור וכן התלמידים ייחשפו לנזקי המרכיבים המזיקים במזון  וילמדו לקרא את תווית הרכיבים של המוצרים. יופעלו תכניות מוגנות ברשת וזהירות בדרכים. 

 

לסיום,  בית הספר רואה את ההורים כשותפים מלאים בקידום "האוצרות" שלנו ומעריך ומודה לכל ההורים  השותפים התורמים מעצמם, מזמנם ומכספם למען רווחת התלמידים וקידומם. במהלך השנה יתקיימו שני ערבים בתכנון משותף יחד עם ההורים. שימו לב בתחילת חודש אוקטובר יתקיימו אסיפות הורים כלליות של כל הכיתות.  מזמינה אתכם  ההורים  להשתתף בהנהגה ההורית  על מנת להיות שותפים  בעשייה החינוכית והערכית של ילדנו! 

 
 ​שתהיה שנה טובה מלאה בהצלחות !

מנהלת ביה"ס - רנדה חתוקאי